Ubytování v Číně

Velkou roli při hledání vhodného ubytování hrají pochopitelně peníze, tedy kolik jste ochotni za nocleh utratit. V Čínských městech je k dispozici široký výběr ubytovacích zařízení od levných hostelů, přes slušné tříhvězdičkové až po čtyř- či pětihvězdičkové luxusní hotely.

Opravdu nízkonákladové ubytování je nejlepší v Číně hledat přímo na místě. Levné hotely, hostely a motely většinou svou nabídku nezařazují do rezervačních systémů. Existují sice portály pro vyhledávání hostelů a dalších levných ubytovacích zařízení, v asijských destinacích ale není jejich nabídka příliš široká.

Pokud již hledáte nocleh přímo na místě, připravte se na to, že některé hotely z blíže neurčitého důvodu nepřijímají cizince. Může se vám proto stát, že na recepci dojde k rozhovoru jako: "Máte volné pokoje? - Ano... Cena je přijatelná? - Ano... Mohu se tedy na pár nocí ubytovat? - Ne!". Nicméně za pokus to stojí, určitě nějaký hotel ve městě vždy najdete. Čas strávený hledáním vám ušetří poplatky za zprostředkování.

Všechny další typy ubytování lze bez problémů zarezervovat přes internet. Nabídka hotelových portálů je široká, ale nikdy v žádném nejsou všechny hotely v dané destinaci. Další hotely lze najít přes Google, Bing či jiné vyhledávače.

Když už svůj vysněný hotel na internetu najdete, tak si ještě před zarezervováním zkuste najít všechny dostupné informace o něm. Na hotelových portálech jsou často jen neurčité a superlativy oplývající popisy. I fotky mohou často zkreslovat. Hodnocení hotelů od uživatelů najdete třeba na Tripadvisoru a pro Asii má hodně hodnocení i hotelový portál Agoda. Na druhou stranu berte hodnocení uživatelů s nadhledem. Je dobré odfiltrovat ty nejnadšenější a nekritičtější hodnocení a hlavně přihlédnout k ceně.

Ještě jeden tip na cestu. Jakmile dorazíte do čínského hotelu, nelekejte se, pokud ve vstupní hale neuvidíte žádný personál. V klidu se podívejte za recepční pult, celkem běžně se stává, že obsluha spí s hlavou položenou na stole.