Okolí Pekingu

Provincie Che-pej se rozprostírá kolem dvou velkoměst, Pekingu a Tchien-ťinu, která pod ni ale administrativně nepatří. Nejzajímavější oblastí je její málo obydlená severní část, která se zvedá ze zálivu Po-chaj.

U poklidného opevněného městečka Šan-chaj-kuan ležícího den cesty od Pekingu má v moři svůj východní konec Velká čínská zeď. O něco dál na jih leží bizarní mořské letovisko Pej-taj-che, kam v létě přijíždí zástupy návštěvníků kvůli místním plážím a mnoha rybím restauracím. Svá honosná sídla zde má i elita komunistické strany.

Mnohem dál na sever od Velké zdi se nachází město Čcheng-te, což je nejčastěji navštěvované místo této provincie. Najdete zde císařské letovisko i s chrámy a památkami uprostřed divoké mongolské přírody, které ve velkém stylu založil v 18. století císař Kchang-si.

Tchien-ťin

Tchien-ťin je dynamické město, třetí největší v Číně, ležící na pobřeží asi 80 km na východ od Pekingu. Nabízí se zde kromě řady turistických zajímavostí a architektonických památek z dob koloniální Číny také spoustu příležitostí k nakupování, zejména pokud se zajímáte o starožitnosti.